Erken Boşalmanın Çözümü

Erken Boşalmanın Çözümü

Erken boşalma evliliklerde ve ilişkilerde tatminsizlik yaratsa da bir bozukluk olmaktan çok çiftler arasında yatak odasında yaşanan bir uyum sorunudur. Ya da zamanlama sorunudur. Erkek kendini partnerinin mutluluğuna yoğunlaştırırken kendi alacağı hazdan vazgeçer gibi davranır ve heyecanlanır. Partnerini mutlu edememenin kaygısını yoğun bir şekilde yaşar.

Cinsel ilişki de sürekli olarak bir çaba gösteren erkek uyumu yakalamaya çalışmaktadır aslında. Uyumlu bir cinsel ilişki ise doyumlu bir cinsel ilişki sağlar. Kadın ve erkek orgazmının en önemli bileşeni de erkeğin kendini denetim altına alabilmesinde gizlidir. Bu nedenle Premature ejekülasyon ( erken boşalma ) cinsellikte bir uyum sağlama sorunudur. Kimi zaman kadın orgazm olduğu halde erkek orgazm olma sorunu yaşar. Bazen de tam tersi bir durum yaşanır ve erkek orgazm olduğu halde kadın henüz orgazm olamamıştır.

Erken boşalmayı bir cinsel yetersizlik olarak değerlendirmek yerine cinsel bir uyumsuzluk ve çözülmesi gereken bir uyum sorunu olarak görmek daha yararcı bir yaklaşım olacaktır. erkekler arasında her on erkekten yedisinde görülen bir cinsel işlev bozukluğu olarak bilinmektedir. Kadın mı geç boşalııyor yoksa erkek mi daha erken zamanda boşalıyor ? bu sorunun cevabı görecelidir ve çiftten çifte değişilik gösterir. Böyle bir durumda çiftler arasında cinsel doyumun yaşanmasında sorun olduğu anlaşılmaktadır. O zaman kadının boşalmasında mı sorun var erkeğin erken ya da geç boşalmasında mı sorun var ? Bu durum için genellikle üzerinde durulan bir ortalama değer var. Bu değer 5 dakika ile sınırlandırılmıştır. Yani erkek 5 dakika ve üstünde bir zaman boyunca cinsel ilişki yaşanıyorsa ve de kadın hala orgazm olamıyorsa bu durumu kadının orgazm bozukluğu olarak değerlendirilir. bunun tam tersine; erkek 5 dakikanın altında bir sürede boşalıyorsa ve kadın orgazm olamıyorsa bu durumda erkeğin erken boşalma sorunu olduğunu düşünüyoruz.

İdeal cinsel ilişki süresi ise 5 dakika ile 15 dakika arasında olduğunu düşünebiliriz. Ancak bu süreler görecelidir ve cinsel ilşkinin süresi kişilere ve çiftlere göre değişiklik gösterir. Her çifte göre cinsel ilişkinin süresi ve doyuruculuğu değişkenlik gösterir.

Cinsel terapi ile erken boşalmanın çözümü sağlanmaktadır. Cinsel terapi ile önceden öğrenilmiş alışkanlıkların değiştirilmesine ve kontrol duygusunun sağlanmasında, cinsel bilgilendirme, telkinler ve cinsel egzersizlerden oluşmaktadır. Telkinler de cinsel terapinin oluşturacağı başarıyı olumlu yönde etkileyen bir etki sağlamaktadır. Telkinler, Bireyin konsantre olmasında, Konuya odaklanmasında, bilinçaltındaki kaygı ve korkuların azalması ya da yokedilmesinde etkin şekilde kulanılabilir. cinsel terapistin yönergelerine uyum sağlayarak evde yapılması gereken egzersizleri uygun şekilde uygulayan erkekler süreyi kontrol eder hale gelirsiniz.

Erken Boşalmanın Çözümü

Erken boşalma evliliklerde ve ilişkilerde tatminsizlik yaratsa da bir bozukluk olmaktan çok …

Erken Boşalma ve Mastürbasyon

Mastürbasyon, erken yaşlarda özellikle ergenlik döneminde sık sık yapılır. Çünkü …

Erken mi boşalıyorum?

Hızlı yapılan ya da yakalanma kaygısıyla yapılan masturbasyon, masturbasyona suçluluk …

Erken Boşalmanın Tedavisi

Erken boşalma hakkında yaptıkları tedavi çalışmalarıyla dikkat çeken Masters ve Johnson …

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma bir çok erkeğin ve aynı zamanda partnerlerinin en can sıkıcı problemlerinden …